Naujovių perkėlimo projektas INOVATELL –„Inovatyvi bekontaktė technologija mokymuisi visą gyvenimą sunkią negalią turintiems žmonėms" finansuojamas Europos Komisijos pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramę, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Pagrindinis INOVATELL projekto tikslas

Sukurti mokymosi visą gyvenimą galimybes asmenims, turintiems sunkią fizinę negalią, pritaikant inovatyvias bekontakčio valdymo technologijas asmeninio ir planšetinio kompiuterių aplinkose.

Kam skirtas projektas INOVATELL?

Asmenims, kurie dėl nervų, raumenų sistemų ligų ar judamojo-atramos aparato pažeidimų sukeltų funkcinių pakitimų, patiria sunkumų naudotis kompiuteriu įprasta klaviatūra ar pele.

Bekontaktė kompiuterio valdymo programa

INOVATELL programa suteikia galimybę nuotoliniu rankos ar galvos judesiu valdyti žymeklį kompiuterio ekrane ir atlikti pagrindines funkcijas kompiuteriu, nesinaudojant pele ar klaviatūra. Naudojantis bekontakčiu INOVATELL kompiuterio valdymu galima rašyti, skaityti, naršyti internete.
INOVATELL programa yra nemokama.

Mokymo aplinka ir programa

Projekto metu sukurta specializuota mokymosi aplinka ir kompiuterinio raštingumo mokymo programa 4 kalbomis: anglų, lietuvių, portugalų, slovėnų.

Mokymo programos turinys:

  • Windows 8 ir programėlės;
  • Microsoft Office (Word, PowerPoint, Excel);
  • Internetas ir el. paštas.

Projekto numeris: LLP-LdV-TOI-2013-LT-0144.
Projekto įgyvendinimas: 2013 m. spalio mėn. – 2015 m. rugsėjo mėn.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi dotacijos Gavėjo, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos panaudojimą.